hledate po skole praci? zacnete na internetu

Hledáte po škole práci? Začněte na internetu

Hledáte po škole práci? Začněte na internetu

Jste čerstvým absolventem a hledáte práci? Nenechte se odradit hororovými historkami o nekonečné řadě neúspěšných pohovorů a odmítnutí ze strany personalistů. Vezměte svou budoucnost do svých rukou spolu s nejmodernějším nástrojem na hledání práce – internetem.

Internet šetří váš čas i peníze

Nejpragmatičtějším důvodem, proč při hledání práce využít právě internet, jsou nízké vstupní náklady – nemusíte investovat do nákupu inzertních periodik, osobně objíždět agentury práce, sledovat nástěnky, tisknout životopisy a rozesílat je klasickou poštou. Všechny tyto fáze obslouží internet – nabídky si v klidu domova prohlédnete na specializovaných pracovních portálech, na webu personální agentury, nebo si projdete kariérní sekce firem, u kterých byste chtěli pracovat. Pomocí jednoduchého formuláře pak na nabídku odpovíte a nahrajete k němu své CV. Přes který kanál ale máme největší šanci uspět?

Práce přes pracovní portál

Často se říká, že na pracovních portálech ty nejlepší pozice nevisí. I přesto vám pracovní portál po zadání regionu a oboru, kde chcete pracovat, pomůže v orientaci na trhu práce. Zjistíte, jaké pozice jsou nejžádanější, jaké jsou obvyklé požadavky i průměrný nástupní plat.

Zaměstnání přes stránky personální agentury

Agenturu práce můžete kontaktovat i bez konkrétní představy o vysněné pracovní pozici. Nejlepší je však sledovat její stránky průběžně. K tomu se dá použít vytvoření účtu na jejích stránkách a zadání kritérií pro žádanou pozici. Webové stránky vám pak už budou automaticky zasílat nové pozice. Agentura vám také poskytne zdarma profesní poradentství. Po pohovoru si vás pak zařadí do své databáze a bude vám nabízet pozice přímo na míru vašim kvalitám i požadavkům. Spolupráce s agenturou se vyplatí, neboť někteří, především velcí zaměstnavatelé hledají vhodné kandidáty výhradně přes agentury.

Kontaktování firmy napřímo

Odvážnému štěstí přeje, a proto ti extrovertnější z vás mohou oslovit přímo konkrétní firmu a „nabídnout se jí“. Nemusíte se přitom odrazit od konkrétní pracovní nabídky v kariérní sekci webu společnosti. Předveďte své přednosti, přidejte ukázky své práce a formulujte, pro jakou práci byste se u potenciálního zaměstnavatele nejvíce hodili. Rozhodně tak vystoupíte z řady anonymní masy uchazečů.

Tipy pro neodolatelnou osobní prezentaci na internetu

  • Založte si profil na profesní sociální síti LinkedIn. Vyplňte relevantní informace a doplňte je praktickými ukázkami. Personalisté na LinkedIn často hledají nové kandidáty a vy jim informace o sobě naservírujete v přehledné a atraktivní formě.
  • Buďte na internetu vidět. Vytvořte si jednoduchou stránku o své osobě na about.me, nebo zajděte ještě dál a spusťte vlastní web. Především grafici a kreativně zaměřené profese sázejí na tento druh prezentace.

Aktuální nabídku pozic vhodných pro absolventy naleznete ZDE.