Motivační/průvodní dopis - vzor

Pokud se při psaní motivačního dopisu inspirujete nejrůznějšími vzory průvodních dopisů, měli byste být obezřetní, co z nich opíšete. Každý motivační dopis by měl být šitý na míru právě vám a navíc i pracovní nabídce, o kterou se ucházíte.

Abyste dokázali následující vzor průvodního dopisu dokonale využít, nastudujte si také naše praktické tipy, jak napsat motivační dopis.

Motivační dopis - vzor

Pozice Key Account Manager pro společnost Elektronika s.r.o. – síť prodejen s elektronikou

Požadavky na kandidáty

  • VŠ ekonomického směru
  • Praxe na pozici Key Account Managera
  • Znalost retail trhu, kontakty v oboru, moderní trh
  • Výborné komunikační schopnosti
  • AJ plynule
  • Uživatelská znalost PC
  • Samostatnost
  • Flexibilita
  • Tah na branku

Vážená paní XY,

zaujala mne pracovní nabídka na pozici Key Account Managera ve Vaší společnosti. Příležitost pracovat ve společnosti Elektronika s.r.o. považuji za mimořádně atraktivní. Avizovaný post mne oslovil především vzhledem k mému zájmu o obchod, oblast retail a také proto, že bych zde mohl využít veškeré své dosavadní zkušenosti. Coby zákazník znám vysokou úroveň poskytovaných služeb i kvalitu prodávaných výrobků společnosti Elektronika s.r.o. a je to pro mne důležité i jako pro obchodníka.

Na mé poslední pozici KAM ve společnosti Kabely a.s., zabývající se distribucí a prodejem elektroniky, jsem působil 3 roky a věnoval jsem se péči a rozvoji obchodu s klíčovými klienty. Za 8 let praxe v oblasti obchodu a jednání se zákazníky jsem se naučil vidět příležitost tam, kde jiní ne. Při vyhledávání a oslovování potenciálních klientů využívám sítě kontaktů, kterou jsem si za léta působení v oblasti retail vybudoval. Jednání s klíčovými klienty mi usnadňují mé vynikající komunikační schopnosti, znalost anglického jazyka a flexibilita při hledání optimálního řešení. Jsem dynamický ambiciózní člověk s aktivním přístupem, umím dobře vycházet s lidmi a efektivně budovat dobré vztahy jak s klienty, tak s kolegy. I když jsem samostatný typ, dokážu pracovat v týmu a dotáhnout věci do zdárného konce.

Relevantní detaily ohledně mé praxe a vzdělání najdete v přiloženém životopise. Veškeré dotazy rád zodpovím na osobním pohovoru. Neváhejte mě, prosím, kontaktovat mailem nebo telefonicky.

S pozdravem

Ing. Jan YX

Celý si ho můžete stáhnout zde.

Nepodceňte ani životopis

Motivační dopis vám může dopomoci k tomu, aby jeho příjemce projevil zájem dozvědět se o vás něco víc. Jakmile otevře váš životopis, neměli byste ho zklamat – inspirujte se naším vzorem strukturovaného životopisu.

Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.