elektroinzenyr

Elektroinženýr

Elektroinženýr

Elektroinženýr ve výrobním podniku optimalizuje elektronické zařízení výroby a koordinuje technické práce při jeho výrobě a montáži. Navrhuje elektrické systémy a následně je testuje. Elektrozařízení musí pod jeho dohledem správně a efektivně fungovat, což zajišťuje diagnostikou přístrojů a následně odstraňováním případných závad. Elektroinženýr také kontroluje nastavení strojů a v neposlední řadě rovněž spolupracuje s dodavateli elektrozařízení a náhradních dílů.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Nabízíme pozice Elektroinženýr (Junior/Senior) a související pozice jako je např. Projektový manažer pro vývoj výrobních linek. Mzda elektroinženýra začíná na přibližně 20 000 Kč měsíčně, s 3-5 lety zkušeností se pohybuje mezi 30 až 55 000 Kč.

Elektroinženýr – obvyklé požadavky

  • Odborné střední vzdělání s výučním listem v oboru elektrikář-silnoproud nebo elektrikář-slaboproud až VŠ technického směru se zaměřením na elektro.
  • Zkušenosti ve výrobní firmě v oblasti elektro
  • Znalost práce s měřicími přístroji a projektovou dokumentací
  • Komunikativní znalost 1 světového jazyka

Proč dělat elektroinženýra?

Práce v engineeringu či ve výrobě a provozu je nadstandardně ohodnocena, z čehož těží i elektroinženýři.  Poptávka po odbornících v oblasti elektro a navrhování výrobních linek v důsledku ekonomického oživení výroby stále poroste stejně jako platy elektroinženýrů, a proto je kariéra v tomto oboru velice perspektivní. Elektroinženýrů si firmy váží, neváhají proto nabídnout benefity ve formě odborných školení, 13. platu, delší dovolené, nadstandardního připojištění a příspěvků na důchodové spoření.

Zvažujete změnu práce? Kontaktujte nás. Neustále hledáme dobré kandidáty pro zajímavé projekty.

Grafton pomáhá hledat technology pro renomované zahraniční i ryze české společnosti.