designer

Designer

Designer

Průmyslový designer se věnuje vývoji nových výrobků pro podniky i spotřebitele. Sleduje technologické i estetické trendy, na jejichž základě vytváří modely (grafické modely, 3D modely), podle kterých má vzniknout nový produkt. Spolupracuje s projektovým týmem a dokumentuje různé fáze návrhu a vývoje.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Nabízíme pozici Designer, Konstruktér a specifičtější pozice s důrazem na znalost určitých designérských programů a software, jako je CAD designer či Catia designer. Mzda průmyslového designera začíná přibližně na 20 000 Kč měsíčně, s 3-5 lety zkušeností se pohybuje mezi 30 až 50 000 Kč, přičemž nejvyšší platy pro designery najdeme v Brně, Plzni a Liberci.

Designer – obvyklé požadavky

  • VŠ strojařského zaměření, případně SŠ s delší praxí.
  • Znalost konkrétního software, který je pro design v podniku používán (CAD, Catia, Inventor, Solid Works aj.)
  • Dobrá znalost němčiny, nebo angličtiny. Pokud tápete ve své jazykové úrovni, vyplňte si náš test.
  • Zkušenosti s projektovým řízením a vedením menšího týmu.

Proč dělat designera?

Šikovní průmysloví designéři a konstruktéři jsou velice žádaní, stejně jako zaměstnanci v engineeringu a ve výrobě a provozu obecně. Jde o tvůrčí práci, kdy se věnujete vývoji nových výrobků, a výsledky své práce můžete reálně vidět např. na pultech obchodů, nebo v automobilových showroomech. Vedle nadstandardního platu neváhají zaměstnavatelé nabídnout příspěvek na dojíždění, jazykové kurzy kontinuální vzdělávání v oboru.

Zvažujete pozici designera? Kontaktujte nás. Neustále hledáme vhodné kandidáty pro zajímavé projekty.

Grafton pomáhá hledat designery a konstruktéry pro české i zahraniční renomované firmy.

Zajímá vás, proč se vyplatí hledat práci přes personální agenturu a jak se připravit na pohovor? Navštivte sekci pro zájemce o práci s radami a tipy, kde najdete další praktické informace pro váš kariérní růst.