Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
V minulých letech byla práce z domova zaměstnanci vnímána a zaměstnavateli prezentována jako benefit, laskavá vstřícnost či odměna.
Vzhledem k tomu, že v současnosti je home office nutnou reakcí na aktuální vývoj situace kolem Covid 19 a zároveň často i nutné opatření k ochraně zdraví zaměstnanců, není možné jej nadále považovat za „laskavost“ přistupujme k němu tedy jako k nástroji, který potřebujeme využívat a potřebujeme umět využívat.