jak se spravne obleci na pohovor

Jak se správně obléci na pohovor

Jak se správně obléci na pohovor

Říká se, že vzhled není všechno. Avšak jde-li o vyvolání dobrého prvního dojmu u potenciálního zaměstnavatele, jedná se o jeden z klíčových faktorů. Podobně, jako se v supermarketu občas rozhodnete pro výběr produktu kvůli jeho lákavému obalu, také člověk je specifická značka, která se dokáže prodat i na základě zevnějšku. Poradíme vám, jak se obléct na pohovor.

Rozhodující dojem se vytváří do několika sekund po prvním setkání, proto úprava zevnějšku, a zvláště volba reprezentativního oblečení, je na pracovním pohovoru důležitým faktorem. Výběr oděvu by měl korespondovat s firemní kulturou, stejně jako se směrováním firmy, protože požadavky společností na oblékání svých zaměstnanců jsou odlišné. Vaše oblečení by mělo být v každé situaci čisté, elegantní, vyžehlené a sladěné.

Pár základních zásad reprezentativního vzhledu

  • Výběr oblečení volte podle typu společnosti a konkrétní pozice, na kterou se hlásíte, a rovněž podle způsobu oblékání lidí pracujících ve stejném oboru.
  • Držte se ověřené klasiky a vyhýbejte se přílišné extravaganci.
  • Doplňky vybírejte pečlivě a raději vsaďte na decentnost.
  • Posaďte se a otestujte, zda vám nikde nevyčnívají nežádoucí části, nebo zda naopak neodhalujete víc, než je vhodné.
  • Řiďte se zásadou „méně je někdy více“.

Jak by se muži nikdy neměli obléct na pohovor

Vynechte sandály, tenisky, žabky, obrázkové kravaty, džíny, šortky či volnočasové kalhoty, vícebarevná trička s nápadnými vzory a nápisy.

Přečtěte si tipy na výběr pánského oblečení na pracovní pohovor.

Jak by se ženy nikdy neměly obléct na pohovor

Raději nechte doma krátké minisukně a hluboké výstřihy, potrhané či ošoupané džíny, sandále, tenisky, žabky, kšiltovky a jiné pokrývky hlavy.​

Přečtěte si tipy na výběr dámského oblečení na pracovní pohovor.

Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.