pr manazer/ka

PR manažer/ka

PR manažer/ka

Public relations manažer/ka komunikuje s veřejností jménem společnosti. Specialisté na vztahy s veřejností šíří zprávy pro veřejnost a klienty společnosti, často s využitím médií jako prostředníka. Vytváří a podporují pozitivní obraz firmy, značky nebo produktů. PR manažer/ka řídí tým.

Mzdové ohodnocení

Spodní hranice mzdových nabídek pro PR manažery se v republice pohybují v rozmezí 30 až 35 tisíc korun. S výjimkou Olomouce, kde je to 28 000 a Prahy, kde tyto nabídky bývají ve výši 50 000 korun.

Maximální výše mzdy, kterou tito manažeři pobírají, již má široké rozpětí. Dokonce takové, že může být důvodem k dojíždění, nebo dokonce stěhování. Ve Zlíně a Olomouci totiž PR manažer může dosáhnout nejvýše na 40 tisíc, už v Brně je to o 10 tisíc více. V Ostravě je možné na stejné pozici pobírat mzdu 60 tisíc, v Ústí nad Labem 70 a v Praze dokonce 80 000 korun.

PR manažer/ka – nejčastější požadavky

  • Minimálně SŠ vzdělání
  • Několik let zkušeností z podobné pozice či z médií
  • Organizační schopnosti
  • Komunikativnost
  • Angličtina

Proč dělat PR manažera/ku

Práce PR manažera může být velmi pestrá. Na jedné straně je jednání s médii, agenturami a dodavateli, na straně druhé jednání s vedením firmy, obhajování vlastní strategie, kterou si celou, nebo do značné míry musíte sami připravit. Na rozdíl od mnoha jiných profesí, zde vidíte výsledky své práce. Při tom všem mívá člověk v této pozici jistou volnost, ať už v rozhodování, nebo v pracovní době. A k tomu nadprůměrnou mzdu.