obchodni manazer/ka

Obchodní manažer/ka

Obchodní manažer/ka

Náplní práce obchodního manažera je především plnění prodejních plánů, ve spolupráci s obchodním ředitelem připravuje také strategické plány a cenovou politiku. Mezi další kompetence na této pozici patří vedení, motivování, kontrola a hodnocení obchodního týmu.

Mzdové ohodnocení

Zájemci o práci obchodního manažera mohou očekávat finanční nabídky v širokém rozpětí. Nejnižší minimální mzda na této pozice je 25 tisíc korun v Olomouckém kraji. Nejvyšší minimální nabídky jsou v Ústí nad Labem a Liberci: 50 tisíc korun. Což je zároveň maximum, které může, podle průzkumu Grafton Recruitment (2015), získat obchodní manažer v Plzni.

Nejnižší horní hranice mzdy je na této pozici v Hradci Králové, kde dosahuje 40 tisíc. Naopak nejvyšší je v Liberci (80 tisíc), Jihlavě (70 tisíc) a v Praze, kde může obchodní manažer inkasovat mzdu i 90 000 korun.

Obchodní manažer/ka – nejčastější požadavky

  • Minimálně SŠ vzdělání
  • Zkušenosti na obchodní pozici
  • Velmi dobrá komunikace a prezentační schopnosti
  • Praktická komunikativní angličtina, případně jiný jazyk
  • Samostatnost, zodpovědnost, organizační schopnosti
  • Časová flexibilita

Proč dělat obchodního manažera/ku

Obchodní manažer je ideální pozice pro toho, kdo se chce i v dalších letech věnovat obchodu. Sbírá zkušenosti s vedením obchodního týmu, stejně jako s komunikací s obchodním ředitelem případně vedením společnosti. Má již také relativně velkou odpovědnost. Zkrátka správné místo pro každého, kdo má dobré prodejní výsledky a ví, že umí řídit alespoň tak dobře, jako jeho současný nadřízený.

Zvažujete pozici obchodního manažera? Kontaktujte nás. Neustále hledáme vhodné kandidáty pro zajímavé projekty.

Právě manažerské pozice se nejčastěji obsazují přes personální agenturu. Zjistěte, jak vám může v kariéře pomoci právě Grafton Recruitment.