nakupci

Nákupčí

Nákupčí

Do pracovní náplně nákupčího patří zajištění stálých dodávek materiálu, surovin, strojů a zboží. Připravuje a realizuje výběrová řízení na dodavatele a uzavírá s nimi kontrakty. Jeho úkolem je vyjednat pro společnost co nejlepší podmínky z hlediska kvality a ceny zboží. Vystavuje objednávky a kontroluje dodržování smluvních podmínek při dodávkách. Dodávky analyzuje z hlediska efektivity, řeší také případné neshody a reklamace. Nákupčí by měl disponovat velmi dobrými komunikačními a organizačními schopnostmi i analytickým uvažováním. Rozhodující pro tuto pozici jsou zkušenosti s vyjednáváním a tím i nutnost výborně ovládat anglický jazyk či další světové jazyky.
 

Druhy pozic a mzdové ohodnocení
S tímto povoláním se často spojují názvy jako referent zásobování nebo pojmenování přímo převzaté z angličtiny: buyer, purchasing officer. V oblasti obchodu i na těchto pozicích stále více převládá systém snižování fixního platu s důrazem na vyšší variabilní složku. Pokud se ucházíte o pozici nákupčího, můžete počítat s platem v rozmezí 25 000 Kč do 60 000 Kč, podle toho, jaké jsou vaše jazykové předpoklady, zkušenosti v dané sféře a jaké rozsáhlé budou vaše kompetence.


Nákupčí - nejčastější požadavky
• Minimálně SŠ vzdělání ideálně v ekonomické oblasti
• Výborná znalost anglického jazyka, případně v kombinaci s dalšími světovými jazyky
• Obchodní a vyjednávací schopnosti
• Výborné komunikační a prezentační dovednosti
• Praxe na obdobné pozici v oblasti nákupu
• Dobrá znalost programů jako Excel, Word a ideálně i SAP
• Flexibilita a ochota učit se


Proč pracovat jako nákupčí?
Práce odběratele ideální pro dynamického člověka, který má ambice, nebojí se nových výzev a neustálého kontaktu s lidmi. Najdou se v ní komunikativní, jazykově uspořádány tipy s pracovními zkušenostmi ze zahraničí, které budou moci dále rozvíjet a prohlubovat. Zaměstnancům na této pozici jsou firmy ochotny nabídnout různé motivační výhody - jazykové kurzy, služební auto, notebook, telefon či příspěvek na stravování.
Přemýšlíte, že chcete změnit práci? Rádi vám pomůžeme. Jsme jednou z největších nezávislých společností v Evropě a neustále hledáme nové talenty.