java programator

Java programátor

Java programátor

Java programátor je specialista na v současnosti nejpoužívanější programovací jazyk klientských aplikací. Hlavní výhodou Javy je platformová nezávislost: čeká vás různorodá práce na vývoji nových webových, mobilních i desktopových aplikací a všechny běžné programátorské činnosti.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Nejčastěji u nás najdete pozice Java programátor, Java vývojář nebo Java developer, příp. Junior Java developer či Senior Java developer. Jde o stejné názvy pro týž pozici, konkrétní náplň upřesní zaměstnavatel. Junior Java programátor a Senior Java programátor se odlišují délkou praxe i výší mzdy. Máte-li praxi 1-3 roky, počítejte s mzdovým rozpětím zhruba 20 0000 až 55 000 Kč, s 3-5 lety zkušeností potom 30 000 až 70 000 Kč. Java programátoři s více než 5letou praxí vydělávají zhruba 40 000 až 100 000 Kč.

Java programátor – obvyklé požadavky

  • Vzdělání v oblasti IT – nebývá ale podmínkou
  • Praxe v programování, znalost dalších programovacích jazyků
  • Alespoň komunikativní znalost angličtiny
  • Týmový duch a nadšení pro věc

Proč dělat Java programátora?

Práce v IT dlouhodobě patří k nejlépe hodnoceným a o úspěchu rozhoduje především vaše praxe, kreativita a ochota dál se rozvíjet. Práce s Javou je vyhlášená svým výborným platovým ohodnocením. Firmy si navíc programátory hýčkají a nabízejí jim i další benefity jako home officesick days nebo dovolenou navíc.

Uvažujete z jakýchkoliv důvodů o změně práce? Kontaktujte nás. Neustále hledáme dobré kandidáty pro velké a zajímavé společnosti.

Grafton pomáhá hledat Java programátory pro celou řadu renomovaných firem.