hr specialista

HR specialista

HR specialista

Úkolem HR specialisty je tvorba a úpravy personální politiky uvnitř firmy. Soustřeďuje se na nábor, hodnocení a vzdělávání zaměstnanců. Aktivně vyhledává, identifikuje a rozvíjí talenty, které jsou klíčové pro dobré fungování společnosti. Zastřešuje kariérní poradenství, vytváří strategie v oblasti organizačního rozvoje. Spolupracuje při mzdových průzkumech a tvorbě benefitů, návrzích na odměňování, spolupodílí se na pravidlech mzdové strategie společnosti. Dokáže efektivně komunikovat a odpovídá za personální agendu firmy.


Druhy pozic a mzdové ohodnocení
HR specialista je v podstatě personální manažer / manažer v oblasti lidských zdrojů, který se dále specializuje na nábor, vzdělávání nebo mzdové ohodnocení a benefity. Při obsazovaných pozicích se vyžaduje 2 až 5 letá praxe a neustále se zvyšují požadavky na jazykovou vybavenost kandidátů. Mzda HR specialistů s kratší praxí se pohybuje v rozmezí od 30 000 Kč do 80 000 Kč, uchazeči o vedoucí pozice s praxí 3 až 5 let mohou očekávat finanční ohodnocení na úrovni 40 000 Kč a výše.


HR specialista - nejčastější požadavky
• VŠ vzdělání minimálně na úrovni Bc.
• Praxe v oblasti lidských zdrojů 2 až 5 let
• Znalost pracovněprávní legislativy
• Výborné komunikační, organizační a prezentační schopnosti
• Komunikativní znalost angličtiny bývá nutností, často v kombinaci s jinými jazyky
• Nadšení pro práci v týmu, zkušenosti s vedením lidí
Proč pracovat jako HR specialista?
HR specialista je v neustálém kontaktu s lidmi. Pokud jste člověk, který je dokáže skvěle odhadnout, motivovat a rozvíjet jejich schopnosti, pak máte přesně to, co tato pozice vyžaduje. V případě, že ovládáte cizí jazyky na vysoké úrovni, budete mít jednoznačně příležitost uplatnit se. Kromě zajímavého platu si v této sféře obvykle přijdete i na další benefity: navýšení dovolené, příspěvek na stravování a penzijní pojištění, odborná školení, jazykové kurzy atd.

Hledáte nové pracovní výzvy? Kontaktujte nás. Máme nos na talenty a pomůžeme vám najít práci, po které toužíte.