asistentka/asistent

Asistentka/Asistent

Asistentka/Asistent

Asistent/ka potřebuje ovládat kancelářské programy, měla by znát zásady obchodní korespondence, umět formátovat dokumenty, obvykle uplatní i organizační schopnosti, často může využít i své obecné komunikační dovednosti. Určitě se nesmí ostýchat telefonovat a osobně jednat i s lidmi mimo firmu. Dokonalá asistentka/výjimečný asistent se poznají podle výborného zdvořilého chování a vystupování. Znalost cizího jazyka je na této pozici vždy výhodou, u asistentů manažerů-cizinců je to dokonce nutností.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Asistent/ka může být osobní či pro konkrétní útvar firmy, případně pro celou firmu. Osobního asistenta/ku mívá nejčastěji generální ředitel, případně členové nejvyššího vedení. Ti bývají také přímým a často jediným nadřízeným. Úkoly asistentovi/ce zadává zpravidla sám. Asistent/ka oddělení, nebo celé firmy, může být podřízený/ná opět přímo řediteli firmy nebo vedoucímu kanceláře/Office managerovi.

Mzdové podmínky pro asistenta/ku závisí na tom, jaké zkušenosti v dané oblasti má za sebou. Má-li již nějakou praxi v oboru a angličtinu na požadované úrovni, může obvykle očekávat mzdu v rozmezí 20 – 30 tisíc korun. Osobní asistentka manažera-cizince si může přijít až na 35 tisíc korun.

Asistent/ka – nejčastější požadavky

  • Minimálně SŠ vzdělání
  • Dobrá znalost MS Office
  • Komunikativnost
  • Příjemné vystupování
  • Angličtina (Pokud si chcete ověřit úroveň své angličtiny, vyplňte si náš jazykový test.)

Proč pracovat jako asistent/ka

Asistentek a asistentů jsou spousty, ale těch opravdu dobrých je stále nedostatek. Pokud budete dobře vykonávat své úkoly a nebudete často měnit zaměstnavatele, stanete se pro svého šéfa, nebo pro chod firmy téměř nepostradatelnou osobou. Praxe v této administrativní a často i organizační pozici se vám může hodit při případném přechodu na jinou pozici.

Zajímáte se o pozici asistenta/asistentky? Spojte se s námi. Stále hledáme uchazeče pro firmy v celé republice. S námi rychle zjistíte, proč je výhodné hledat práci přes personální agenturu. Nabídneme vám profesní poradenství a pomůžeme vám najít práci, kterou hledáte.

Jestli vás zajímají i jiné pozice v oblasti administrativy, případně personalistiky, můžete se podívat na naši další nabídku.