inzenyr kvality

Inženýr kvality

Inženýr kvality

Inženýr kvality, inženýr jakosti či Quality Manager odpovídá za dodržování jakosti výrobního procesu a výsledných produktů. Kontroluje dodržování zákonných norem, norem ISO a interních výrobních norem v rámci podniku, a to jak u stávajících výrobků, tak při vývoji nových produktů. Analyzuje výrobní proces (např. pomocí analýzy možného výskytu a vlivu vad – FMEA) a predikuje jeho slabé články. Mnohdy má na starost i komunikaci se zákazníky a řešení reklamací.  

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Nabízíme pozice Inženýr kvality (Junior/Senior), Inženýr zákaznické kvality, Inženýr dodavatelské kvality, Inženýr kvality montáže, Specialista kvality a dalších specializované pozice podle průmyslového odvětví. Mzda inženýra kvality začíná na přibližně 28 000 Kč měsíčně, s 3-5 lety zkušeností se pohybuje mezi 40 až 90 000 Kč.

Inženýr kvality – obvyklé požadavky

  • Minimálně SŠ vzdělání technického směru
  • Praxe v oblasti kvality 3-5 let
  • Znalost norem ISO 9000 a ISO TS
  • Znalost nástrojů kvality (FMEA, G&D, PDCA, PPAP,SPC)
  • Znalost minimálně 1 světového jazyka podle obchodních vazeb podniku - hlavně angličtiny nebo němčiny (automobilový průmysl)

Proč dělat inženýra kvality?

Práce v engineeringu či ve výrobě a provozu je skvěle platově ohodnocena, protože poptávka po odbornících v této oblasti značně převyšuje nabídku.  Se současným oživením výroby je kariéra v oblasti řízení kvality sázkou na jistotu. Zaměstnavatelé očekávají loajálního zaměstnance, který se řízení kvality u nich v podniku bude věnovat minimálně 4 roky. Za to nabízejí benefity ve formě odborných školeníjazykové kurzy a další příležitosti k odbornému růstu.

Zvažujete změnu práce? Kontaktujte nás. Neustále hledáme dobré kandidáty pro zajímavé projekty.