specialista/ka telefonniho prodeje

Specialista/ka telefonního prodeje

Specialista/ka telefonního prodeje

Obchodník, jehož náplní práce je vyhledávání vhodných obchodních příležitostí, oslovování nalezených kontaktů po telefonu, prezentace a nabídnutí produktu či služby. V některých případech se jedná také o uzavření obchodu přímo po telefonu.

Mzdové ohodnocení

Spodní hranice mzdových nabídek pro specialisty telefonního prodeje jsou pod úrovní 20 tisíc korun. V Českých Budějovicích dokonce o celých pět tisíc. V Olomouci, Hradci Králové a Jihlavě jsou vyšší, ale nejdou přes zmíněných 20 tisíc. V Praze naopak minimum, na této pozici, bývá 25 tisíc korun, což je nejvíc v republice.

Praha také vede v horní hranici mzdy specialistů telefonního prodeje, když se tam mohou dostat i na 40 tisíc. O 10 tisíc méně pak mohou pobírat lidé v Liberci a Ostravě.

Specialista/ka telefonního prodeje – nejčastější požadavky

  • Komunikativnost
  • Příjemný hlasový projev
  • Znalost práce na PC

Proč dělat specialistu/ku telefonního prodeje

Toto zaměstnání je vhodné pro všechny, kteří nemají potíže s komunikací. Jde také o pozici, ze které si lidé „nenosí práci domů“. Může to být práce na překlenutí nějakého období, ale je v ní také možný kariérní růst. Z telefonního centra, jež si firmy najímají se dá přejít do firemního centra, v obou typech také vždy potřebují vedoucí směn.