Zaměstnávání cizinců 2023

Zaměstnávání cizinců 2023

Český pracovní trh stále svírá akutní nedostatek pracovních sil. Ze zemí sdružených v OECD patří Česko spolu s Japonskem dlouhodobě mezi státy s nejnižší mírou nezaměstnanosti. V ČR chybí podle oficiálních údajů více než 300 tisíc pracovníků, avšak v realitě je pravděpodobně ještě vyšší.

Mnoho firem proto obrací svoji pozornost k náboru potřebných zaměstnanců ze zahraničí. Bez nich by někteří zaměstnavatelé, především ze sektorů výroba a logistika, nebyli schopni plnit své závazky a pokračovat v podnikatelských aktivitách.

Získání zaměstnanecké karty opravňující cizince k práci v ČR je ve srovnání se sousedními státy, které nám na mezinárodním pracovním trhu nejvíce konkurují, mnohonásobně složitější a žádná z dosavadních vlád proces legalizace zahraničního zaměstnance firmám významně neusnadnila.

Mnoho HR expertů i členů managementu českých firem v současné době řeší, jak se na vzniklou situaci co nejlépe připravit. Proto jsme v naší personální agentuře Grafton Recruitment uspořádali online webinář na téma Zaměstnávání cizinců v roce 2023. Naši odborníci představili odhad vývoje situace týkající se náboru na Ukrajině a strategii, jak co nejvíce využít omezené možnosti nadcházejícího roku v oblasti mezinárodního náboru.

Také byste rádi k problematice náboru cizinců v roce 2023 získali více informací? Vyplňte níže uvedený formulář a získejte přístup k záznamu webináře.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů