International Mobility v roce 2023

Podrobněji podle zprávy Světové konfederace zaměstnanosti o údajích Eurostatu od ledna 2020 vzrostl nedostatek pracovních sil ve Finsku, Švédsku, Švýcarsku a Spojeném království o 40-60 % a v Rakousku o 40 %, zatímco Portugalsko zaznamenalo v tomto období maxima +20-40 % a Německo a Polsko +20 %. V tomto kontextu může být mezinárodní mobilita výhodná jak pro podniky, tak pro uchazeče. Na jedné straně získávání pracovní síly z jiných zemí pomáhá podnikům v krátkodobém horizontu úspěšně najít lidi a dovednosti, které potřebují, a v dlouhodobém horizontu podporuje jejich konkurenceschopnost a stabilitu. Na druhé straně může mezinárodní mobilita představovat výkonný, nepřetržitý motor zvyšování kvalifikace, který lidem umožňuje naplnit udržitelné pracovní a životní podmínky.

Bílá kniha skupiny Gi Group Holding, kterou je Grafton Recruitment součástí, se zabývá tématem mezinárodní mobility v Evropské unii, které je základem značných příležitostí, jež nabízí podnikům a pracovníkům. Upozorňuje také na země a odvětví, kde má větší význam, a na nejžádanější pracovní profily a nakonec vysvětluje, jak skupina Gi Group Holding pracuje po boku klientů a kandidátů tím, že řídí širokou škálu úkolů týkajících se mezinárodní mobility a integrace pracovníků, což vede k lepší výkonnosti a produktivitě společností.

Po odeslání formuláře budeme přesměrováni na stránku, kde si Bílou knihu budete moci stáhnout. Odkaz vám také zašleme na vyplněný e-mail. 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte: IM@grafton.cz
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů