Data architect | PRAHA | 75 - 80 000 CZK

Plný úvazek
Mzda
75 000 - 80 000 Kč
Práce z domu
Částečná práce z domu
Referenční číslo
134-15-401928
Tato pozice je archivovaná
Popis pozice
  • Správa a strategické řízení celofiremní datové architektury - Definování rámce, standardů a zásad datové architektury, včetně modelování, metadat, zabezpečení, referenčních dat a kmenových dat.
  • Definování a mapování datových toků, tj. které části organizace generují data, které potřebují data ke svému fungování, jak jsou datové toky řízeny a jak se data mění.
  • Součinnost při rozvoji, optimalizaci a dlouhodobém řízení datového modelu BI databází (DWH, ODS, Regulatorní databáze) - zejména na úrovni konceptuálního a logického modelu
  • Spolupráce na návrhu kontrol datové kvality a řízení životního cyklu dat (anonymizace, retence, archivace, zálohování…)
  • Hledání způsobů jak neustále zvyšovat přidanou hodnotu dat pro business - data jsou u nás motor businessu.
  • Identifikace potřeb v oblasti dat na základě vyhodnocení procesů, aplikací a potřeb byznysu.
  • Převádění byznys požadavků do technických specifikací, včetně datových toků, integrací, transformací, databází a datových skladů.
  • Zapojení do výběru technologií a strategického směřování technologického stacku naší společnosti (cloud strategie, data governance, self-service BI a demokratizace dat)
  • Podpora nových kolegů napříč společností za oblast datové architektury
Požadavky
  • Předchozí zkušenosti s prací v oblasti datové architektury a datového modelování
  • Pokročilá znalost SQL a problematiky datového inženýrství
  • Schopnost vizualizace a interpretace datové architektury
  • Výborné komunikační schopnosti pro spolupráci jak s vývojovými, tak i bussinesovými tými
  • Pokročilé strategické, konceptuální a analytické myšlení
  • Schopnost čtení a tvorby schémat, diagramů a architekturních modelů
  • Orientaci a nadšení v oblasti technologických trendů na zpracování dat
  • Nezbytná je schopnost prioritizovat a koordinovat vývoj s návaznými systémy.

Zázemí moderních kanceláří přímo u metra s možností práce z domova a flexibilní pracovní dobou.

25 dnů dovolené a 5 sick days.

6 000 Kč na sport, jazyky a cestování a další benefity.

Neomezená mobilní data, volání a SMS za pár kaček.

55 Kč stravenkový paušál.

3 % ze mzdy na penzijní připojištění.

Roční bonus.

40 hodin angličtiny ročně a jiné vzdělávací kurzy, masáže, jógu a další skupinové lekce.

Vstupenky do Aquapalace nebo ZOO atd.