jak se koncentrovat na praci v prubehu leta

Jak se koncentrovat na práci v průběhu léta

Jak se koncentrovat na práci v průběhu léta

Kdo by chtěl v průběhu letních dní sedět v kanceláři místo relaxace u vody nebo v parku? Přiznejme si to, moc nás asi nebude. Pokud se vám pracovní nasazení v průběhu léta snižuje a nevíte jak se soustředit na důležité úkoly, tento článek je určený právě vám. Pročtěte si několik užitečných tipů, které vám můžou zpříjemnit práci v průběhu letních měsíců a zvýšit vaši produktivitu.

1.    Naplánujte si den dopředu

Vytvořte si seznam povinností, které potřebujete uskutečnit v nasledujícím dni. Seznam by neměl být příliš dlouhý, abyste nebyli frustrovaní v případě, že něco nestihnete. Pokud už máte seznam vytvořený, rozvrhněte si jednotlivé povinnosti do časového harmonogramu.

2.    Relaxujte v průběhu oběda

V průběhu krásných slunečných dní vám nic nebrání v tom, abyste energii načerpali i v průběhu oběda. Dopřáli jste si už oběd v pracovním dni ve formě pikniku? Zatímco u nás je poměrne bežné obědvat na terase v restauraci, v mnoha zemích si byznysmeni dopřejí oběd v parku. Tak si pročistí hlavu na čerstvém vzduchu a později jsou připraveni pokračovat lépe v plnění pracovních povinností.
Sladkým zpestřením pracovního oběda může být i dezert v podobě zmrzliny nebo studené ovocné dřeně. Je dokázané, že podobné pamlsky zvyšují hladinu endorfinů, které vám zlepší náladu v průběhu dne.

3.    Obměňte pracovní rutinu

Jste zvyklý dělat věci podle zažité rutiny? Obměňte ji. I malé změny dokáží vyvolat velký rozdíl v motivaci. Přemýšleli jste někdy nad pracovními setkáními v kavárně, nebo v parku? S wifi připojením na internet a notebookem si v novém prostředí poradíte i s e-maily nebo administrativní prací. Mozek dostane nový impuls a automaticky začne pracovat efektivněji v jiném, zaujímavějším a především příjemnějším prostředí.
Pokud nemáte problém s časným vstáváním, užijte si slunečné ráno v parku nebo na terase – sluníčko v létě vychází brzo.

4.    Dobijte si baterky v průběhu víkendů

Pokud vám to vaše povolání umožňuje, v průběhu víkendů zapoměňte na všechny pracovní povinnosti. Víkend je určený na oddych a dobití baterek, abyste dokázali naplno fungovat v průběhu pracovního týdne.

5.    Zorganizujte malé posezení pro kolegy

Jak dobře znáte své kolegy? Zorganizujte po práci malé setkání, kde je budete moci lépe poznat. Navázání osobnejších vztahů s kolegy má velký význam pro kulturu a příjemnou pracovní atmosféru ve společnosti.

Doufáme, že i tyto tipy vám pomohou při koncetraci na pracovní povinnosti v průběhu letních dní.

Podívejte se také na článek Time management.

Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.