12 tipu, kterymi si zefektnite svuj profil na LinkedInu

12 tipů, kterými si zefektníte svůj profil na LinkedInu

12 tipů, kterými si zefektníte svůj profil na LinkedInu

Nevíte si rady s vyplněním profilu na síti LinkedIn? Poradíme vám, jak svůj profil snadno zpřehlednit a zatraktivnit. Přečtěte si následujících 12 tipů, které vašemu profilu dodají důvěryhodnost a profesionalitu.

1. Zvolte si vhodnou fotografii

Nic o člověku neřekne víc než jeho aktuální fotografie. Dejte přednost portrétové fotografii. Naopak se vyhněte skupinovým fotkám s kamarády nebo partnerem, snímkům s nevhodným pozadím a příliš starým fotografiím. Fotografie z dovolené nebo tzv. selfie nebude také to pravé na pracovní sociální síť.

2. Pravidelně aktualizujte stručnou vizitku

Shrnutí – neboli summary – je vaší stručnou vizitkou a nejdůležitější částí uživatelského profilu. Snažte se v této části jednoduše a přesvědčivě popsat to, co nejlépe vystihuje vaši osobnost a kariérní směrování.

3. Vyplňte popis pracovních činností

Stručně shrňte vaše předchozí zaměstnanecké zkušenosti a nezapomeňte vyplnit také náplň práce. Úplně postačí, když ke každé pozici přidáte krátký popisek. Pamatujte, že méně je většinou více.

4. Zapomeňte na klišé

Při vyplňování svého profilu zapomeňte na fráze a klišé. Vyhněte se také slovům, o kterých si myslíte, že je zaměstnavatel chce slyšet. Nechce. A vždy se vyjadřujte se stručně a přirozeně. Nekopírujte popisky z jiných profilů.

5. Pochlubte se svými dobrovolnými činnostmi a zájmy

Informace o tom, jak trávíte volný čas mimo kancelář, prozradí hodně o vaší osobnosti a charakteru. Dejte ale pozor, aby se nestaly dominantou vašeho profilu.

6. Ukažte své dovednosti

Nepodceňujte své dovednosti. Používejte pro ně aktuální a snadno vyhledatelná slova. Vaše dovednosti by navíc měly odpovídat vašim odborným pracovním znalostem a schopnostem, kterými vynikáte.

7. Nechte se doporučit

Chcete, aby se ostatní dozvěděli, jak jste si v práci ve skutečnosti vedli? Nechte se doporučit! Funkce doporučení vašim kontaktům umožňuje ohodnotit a potvrdit vaše dovednosti.

8. Budujte síť kontaktů

Se svými starými známými, přáteli, spolužáky, současnými a bývalými kolegy a pracovními partnery jste už asi spojení. Přidat si mezi své kontakty ale můžete také uživatele s podobnými zájmy nebo zaměstnance ze stejného odvětví.

9. Sledujte novinky z oboru

Přidejte si mezi své kontakty známé a zajímavé lidi ze stejného odvětví a sledujte jejich příspěvky. Získané znalosti vám pomohou lépe se zorientovat na trhu práce. A pokud už jste zaměstnaní, můžete si tak udělat průzkum o konkurenci, potenciálních partnerech nebo nových dodavatelích.

10. Buďte aktivní

Přidávejte vlastní příspěvky, zapojujte se do zájmových skupin, pokládejte v nich dotazy a především na ně sami odpovídejte. Výrazně tím zvýšíte vaši důvěryhodnost.

11. Zatraktivněte přidávaný obsah

Na svůj profil přidávejte co nejatraktivnější obsah – obrázky, videa, prezentace nebo textové dokumenty. Svůj profil tak snadno proměníte v portfolio prací, na kterých jste se doposud podíleli.

12. Využívejte LinkedIn i jako absolventi

Pokud jste čerstvým absolventem školy a nemáte žádné pracovní zkušenosti, přidejte si na svůj LinkedIn profil například své studentské práce, hodnocení od profesorů, výsledky testů či jiné dokumenty, kterými prokážete svou snahu a zájem.

Na LinkedIn můžete také nahrát svůj životopis, aby si ho náboráři mohli stáhnout přímo z vašeho profilu. A jak na to? Existují hned 3 způsoby, jak nahrát životopis na Linkedln, jak je popsáno ve stejnojmenném článku. 

Jste na sociálních sítích úplní začátečníci? Přečtěte si, jak se na LinkedInu zaregistrovat a vyplnit si svůj profil, a jednoduchý návod, jak si na internetu získat a udržet dobrou pověst

​Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.