jak se pripravit na pohovor - krok 2. - v den pohovoru

Jak se připravit na pohovor - Krok 2. - V den pohovoru

Jak se připravit na pohovor - Krok 2. - V den pohovoru

Z prvního dílu víte, jak se na pohovor dopředu připravit. Teď si přečtěte, co všechno vás čeká v den pohovoru.

 

1. Oblečte se reprezentativně

Nezapomeňte si dopředu naplánovat, co si na pohovor oblečete. Vaše oblečení by mělo být slušné (a tedy ne příliš vyzývavé), čisté a vždy o jeden stupeň formálnější, než jak se oblékáte běžně do práce. Ubezpečte se, že se ve svém oblečení cítíte sebejistě a pohodlně a že výběr oděvu odpovídá pozici, o kterou se ucházíte.

2. Připravte si všechny materiály

Ujistěte se, že máte připravené všechny potřebné materiály. Chybět by vám neměl vytištěný životopismotivační dopis a případně ani pracovní posudek.

3. Buďte přesní – žádné zpoždění!

Ideální je přijít 10 minut před plánovaným termínem pohovoru. Budete mít dostatek času, abyste si zvykli na nové prostředí a seznámili se s firemní kulturou. Pokud jste v sídle dané společnosti ještě nikdy nebyli, naplánujte si cestu den předem. Neponechávejte nic náhodě.

4.Svěží dech a osobní hygiena

Nezapomeňte si s sebou vzít mentolové bonbony nebo si před pohovorem vyčistěte zuby, abyste měli svěží dech. Snad ani není třeba připomínat, že byste neměli zapomenout na osobní hygienu. Každý personalista vám poví, že není nic horšího, než bojovat během pohovoru s tělesnými pachy.

5. Vystupování a řeč těla

  •  Buďte milí od první chvíle, kdy přijdete do společnosti – nikdy nevíte, kdo vás pozoruje.
  • Pamatujte, že řeč těla je velmi důležitá.
  • Usmívejte se a buďte slušní.
  • Ubezpečte se, že váš stisk ruky je pevný – otestujte si stisk ruky s někým, o kom víte, že vám poví pravdu (tzn. přítel nebo člen rodiny), abyste získali správnou rovnováhu. Není nic horšího než slabý stisk ruky.
  • Nepřekřižujte si ruce, nezívejte, nehrbte se ani se neopírejte o lokty.

TIP pro absolventy

Nebudete tomu věřit, ale stává se, že mladí lidé přijdou na pohovor s některým z rodičů nebo s partnerem/partnerkou. Takový doprovod není vhodný, budí dojem, že jste nesamostatní, bázliví. Rada blízkého člověka je určitě potřebná, zvláště v mladém věku, ale na pohovoru, stejně jako v práci vystupujete vždy sami za sebe

Teď už vás v den pohovoru nic nepřekvapí. Z prvního dílu navíc víte, jak se na pohovor dopředu připravit . Zbývá vám tak poslední krok – přesvědčit, že jste těmi pravými. Podívejte se také na Krok 3. - Během pohovoru.
Projděte si také nejčastěji pokládané otázky při pracovních pohovorech a podívejte se, v čem se jednotlivé typy pohovorů vzájemně liší.

​Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.