projektovy manazer

Finanční kontrolor/ka

Finanční kontrolor/ka

Finanční kontrolor/ka má na starosti tvorbu analýz zaměřených na výnosy, náklady, efektivnost produktu/divizí a podobně, vyhodnocování odchylek a komentáře ke zjištěným závěrům. Spolupracuje při tvorbě forecastingu, komunikuje s ostatními odděleními společnosti ohledně získávání dat pro analýzy a připravuje podklady pro rozpočet.

Kontroloři s delší praxí mají na starosti také řízení OPEX, CAPEX a celkově P&L. Jsou též zodpovědní za tvorbu forecastingu a prezentaci dat vedení společnosti, sestavují a vyhodnocují rozpočty společností a jednotlivých projektů.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Finanční kontrolor/ka s praxí v rozmezí jednoho roku až tří let může očekávat v celé republice minimální nabídku mzdy ve výši 25 tisíc korun, v Brně a Ústí nad Labem ještě o 5 000 víc a v Praze již 35 tisíc. Maximum na této pozici se pohybuje od 35 tisíc (Olomouc, Zlín, Jihlava, Plzeň, Liberec, Hradec Králové) po 50 tisíc v Praze.

Jestli máte praxi delší tří let, budete mít více odpovědnosti a vaše mzda bude začínat minimálně na 30 tisících (Hradec Králové), v dalších sedmi krajích to bude o 5 tisíc více. V Ústí nad Labem již můžete očekávat 40 000, v Brně 45 a v Praze 50 tisíc korun. Horní mez vaší mzdy bude v Hradci Králové 40 tisíc, v Olomouci o 5 tisíc více, všude jinde můžete počítat s částkami od 50 tisíc. Nejvíc si zkušený/á finanční kontrolor/ka může vydělat v Českých Budějovicích (75 tisíc) a v Praze (80 tisíc).

Finanční kontrolor/ka - nejčastější požadavky

  • VŠ vzdělání
  • znalost účetních zásad a principů
  • pokročilá znalost MS Office, především Excel a to minimálně na úrovni tvorby kontingenčních tabulek
  • zkušenost s ERP systémem (např. SAP, Hyperion)
  • znalost angličtiny nejčastěji minimálně na úrovni B2 (otestovat si ji můžete zde)
  • praxe
  • analytické myšlení
  • ochota cestovat

Proč pracovat jako finanční kontrolor/ka

Prvním důvodem je, samozřejmě, práce v oboru, který jste vystudovali. Práce na této pozici patří k ceněným a dobře odměňovaným. Proto firmy nabízejí finančním  kontrolorům/kám i různé výhody, jako je delší dovolená, stravenky, ale i další profesní rozvoj a vzdělávání, včetně jazykového, na svoje náklady. Výjimkou není ani příspěvek na penzijní a životní pojištění či možnost individuálního zvyšování mzdy. Obecně tato pozice otevírá prostor pro cestu do vyšších pater ve firemní hierarchii.

Zajímáte se o práci finančního kontrolora/ky? Kontaktujte nás. Stále hledáme uchazeče pro firmy v celé republice. S námi rychle zjistíte, proč je výhodné hledat práci přes personální agenturu. Nabídneme vám profesní poradenství a pomůžeme vám najít práci, kterou hledáte.

Naši nabídku volných pozic v oblasti bankovních a finančních služeb si můžete prohlédnout zde