Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Nejčastěji šlo o firmy, jejichž aktivity alespoň z poloviny tvoří výroba. „Výhled do budoucna je spíš optimistický. V listopadu plánovalo více firem zvyšování počtu zaměstnanců než snižování. Plných 36 procent firem plánovalo růst počtu zaměstnanců o méně než deset procent a další desetina zaměstnavatelů dokonce o deset až 30 procent,“ uvedl ředitel Grafton Recruitment a GI Group Martin Malo.
Celý článek si můžete přečíst zde.