Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
"Rok 2020 byl z pohledu vedení firem ve znamení opatrnosti a obezřetnějšího rozhodování týkajícího se investic. Zejména jarní vlna pandemie byla spojena s pocity nejistoty zaměstnavatelů i zaměstnanců, od září však začal postupně v řadách firem i lidí narůstat optimismus," komentoval výsledky ředitel Grafton Recruitment Martin Malo.
O pozitivních výhledech společností podle něj svědčí mimo jiné absence plánů týkajících se případných úprav mezd a zaměstnaneckých benefitů v nadcházejících měsících. Konkrétní plány v této oblasti má připravené necelá čtvrtina dotazovaných společností.
Celý článek naleznete zde.