MANAŽER FINANCÍ A CONTROLINGU

Referenční číslo
4-7-350836
Tato pozice je archivovaná
Popis pozice

MANAŽER FINANCI A CONTROLINGU

Zajištění strategie managementu financí a procesu účetnictví

  • Práce s SAP FI
  • Každodenní práce s Pohledávky, závazky a účetnictvím
  • Měsíční uzávěrky, odsouhlašení a konsolidace s centrálou v Německu.
  • zajištění řádné všeho ohledně DPH
  • Zpracovávání peněžních toků
  • Podílení se na procesu inventarizace

Zajištění procesů rozpočtu. Controlingu a reportování

  • Oceňování zásob, výpočty tarifů, výpočet nových mezipodnikových cen
  • Sledování spotřeby materiálu
  • Výpočet návratnosti investic
  • Analýza KPI produkce a nákupu z pohledu controllingu
  • Analýza vývoje režijních nákladů a všech ostatních nákladů
  • Péče o pracovní kapitál
  • Zajištění zpracování měsíčních a výročních zpráv

Zajistěte průběžného zlepšování

  • Vedení a řízení týmu
  • Komunikace s bankami, auditory, daňovými poradci a příslušnými orgány
  • Spolupráce s vedením a dalšími částmi společnosti
Požadavky
  • Magisterský titul v oboru finance / podnikání;
  • Bohaté zkušenosti s SAP (CO / FI / MM - další znalosti modulů jsou vítány)
  • Nejméně 5 let zkušeností ve výrobní firmě, nejlépe v mezinárodním prostředí v automobilovém průmyslu
  • Vynikající znalost Financí a Controllingu ve výrobních firmách
  • Vynikající znalost účetních procesů a standardů mezinárodních i českých (IFRS)
  • Výborná znalost oblasti daní
  • Vynikající vůdčí a manažerské schopnosti se schopností řídit, vést a motivovat svůj tým
  • Vynikající znalosti a zkušenosti v oblasti sestavování, implementace, kontroly rozpočtu
  • Vynikající analytické dovednosti a schopnost řešení problémů
  • Komunikativní, aktivní a flexibilní
  • Orientace na výsledky
  • Vynikající mezilidské dovednosti a týmový duch
  • Pochopení komplexní struktury dat a schopnost důkladné analýzy dat
  • Dobrá znalost struktury sazeb a výrobních nákladů
  • Zkušenosti s Microsoft Office, zejména v Excelu (perfektní), Word; PowerPoint atd.
  • Plynulá znalost češtiny, němčiny (nebo) angličtiny, ústně i písemně
  • Schopnost pracovat pod tlakem
Benefity

Společnost nabízí:

  • Příspěvek na penzijní/životní připojištění - Flexibilní začátek/konec pracovní doby
  • Stravenky/příspěvek na stravování
  • Dovolená 5 týdnů
  • Vzdělávací kurzy a školení
  • 13. plat