Hlavní účetní

Plný úvazek
Mzda
60 000 - 70 000 Kč
Referenční číslo
19-7-367431
Tato pozice je archivovaná
Popis pozice

Baví Vás čísla a máte znalost kompletní účetní agendy?

Chcete vést menší tým účetních?

Chcete být součástí příjemného pracovního prostředí?

Pokud ANO, neváhejte se přihlásit na pozici "Chief Accountant"

Náplň práce "Chief Accountant":

  • Vede menšího účetní tým
  • Dohlíží na obecné a pomocné účetní knihy (např. Pohledávky, závazky, výnosy, výdaje, evidenci fixních aktiv atd.)
  • Dohlíží a podílí se na přípravě účetní závěrky a zprávy.
  • Účtování časového rozlišení, rezerv, předplacených nákladů, zápisů do dlouhodobého majetku atd.
  • Řešení složitých účetních problémů
  • Zavádí systémové kontroly pro nové finanční systémy a vyvíjí postupy pro zlepšení stávajících systémů.
  • Komunikace a spolupráce s externími / interními auditory/ daňovými poradci
  • Měsíční hlášení DPH, příprava ročního přiznání k dani z příjmu, silniční daň a další daňové záležitosti
  • Dodržování zásad GAAP ČR a VB.
Požadavky
  • Prokázaná praxe jako účetní, nebo vedoucí účetní.
  • Povědomí o obchodních trendech a pokročilých znalostech účetnictví a daňové legislativy.
  • Zkušenosti s funkcemi hlavní knihy a procesem uzavření měsíce na konci roku.
  • Zkušenost s implementací účetního systému výhodou.
  • Pokročilé dovednosti MS Excel.
  • Písemná a ústní znalost anglického jazyka.
Benefity
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 sick days
  • 2 dny osobního volna (pochůzky po úřadech atd.)
  • stravenky
  • možnost dalšího vzdělávání