Export Manager

Lokalita
Obor
Plný úvazek
Mzda
85 000 - 120 000 Kč
Referenční číslo
19-23-359500
Tato pozice je archivovaná
Popis pozice

Jste zkušený obchodník s prokazatelnými výsledky?

Máte zkušenost s vedením obchodního/exportního týmu?

Máte mezinárodní zkušenost v rámci EMEA?

Pokud můžete odpovědět ano, tak neváhejte a čtěte dál!

Co bude hlavním cílem?

  • Analýza trhů a vyhledávání nových obchodních příležitostí (akvizice potencionálně nových zákazníků) v rámci regionu EMEA (v zemích Evropy – východní, západní, Severní Afriky a Střední Východ).
  • Úzká spolupráce a business development trhů (PL, CZ, SK, HU, TR a další).
  • Řízení stávajícího týmu Business Development Manažerů, motivace, coaching, business planning, potencionálně vyhledávání dalších BDM v případě potřeby etc.
  • Dosažení základní znalosti produktového portfolia firmy pro účely cenového a jiného srovnání (benchmarking) s konkurenční nabídkou na těchto trzích.
  • Plnění všech stanovených prodejních a dalších plánů ve svěřeném regionu.

Co bude Vaším hlavními úkoly?

  • Řízení svěřeného týmu Business Development manažerů a exportního týmu.
  • Řízení obchodních plánů a ročních budgetů (prodejních a marketingových), pro jednotlivé svěřené trhy, globálně za celé exportní oddělení.
  • Srategický business development, důsledná znalost potřeb a odlišností zákazníků na jednotlivých trzích.
  • Důsledná znalost zákazníků na trzích svěřeného regionu (vytvoření vlastního návrhu „tour plánu“ s jednotlivými BDM za účelem komunikace s klíčovými business accounts v regionu).
  • Participace na navrhování a řízení obchodních a marketingových strategií pro jednotlivé trhy, úzká spolupráce s oddělením marketingu.
  • Odpovědnost za globální forecasting klíčových položek produktového portfolia a spolupráce s oddělením nákupu.
  • Participace na vývoji nových produktů, specifických pro tento region, komunikace potřeb.
  • Participace na případných akvizičních procesech (v případě akvizice zákazníka formou nákupu obchodního podílu).
Požadavky

Kdo jste?

  • SŠ/VŠ vzdělání
  • Zkušenost na pozici Export Managera atp. min. 5 let
  • Skvěle zvládnutý anglický jazyk, další světový jazyk (např. RJ, NJ atd.) je obrovskou výhodou
  • Ochota mezinárodně cestovat
  • Zkušenost s akvizicemi
  • Zkušenost s vedením obchodníků/exportního týmu
  • Pro-klientsky orientovaný přístup - starost o stávající zákazníky
  • Zkušenost v B2B prodeji
  • Zkušenost z regionu EMEA
  • Charismatická osobnost
  • Oblast pracovních a ochranných pomůcek/oděvů výhodou
Benefity
  • dovolená 5 týdnů
  • automobil i pro soukromé účely
  • mobilní telefon, notebook
  • stravenky
  • Multisport karta
  • možnost dalšího vzdělávaní a rozvoje
  • penzijní připojištění