Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Ve výrobě, automotive a logistice plošně zvýšilo mzdy téměř 70 procent zaměstnavatelů, další šestina podniků se pak snažila upravovat mzdy individuálně. Podobný trend se dá očekávat i letos.
Z průzkumu Grafton Recruitment vyplynulo, že navyšovat mzdy plánuje v těchto sektorech celkem 69 procent firem, necelé dvě třetiny z nich o méně než desetinu, třetina o méně než 5 procent, ale šest procent zaměstnavatelů dokonce o 11 až 30 %.