nejvhodnejsi pracovni nabidky

Nejvhodnější pracovní nabídky

Nejvhodnější pracovní nabídky

Jak najít nejvhodnější pracovní nabídku

Máte jasno v tom, jakou pracovní nabídku hledáte? Uchazeči často reagují na pozice, pro něž nemají ani zdaleka předpoklady a následně jsou zklamáni, když dorazí zamítavá odpověď. Uvědomte si, co chcete, na co máte vzhledem ke svým zkušenostem, dovednostem, schopnostem a znalostem a pak teprve začněte hledat. Poradíme vám jak.

Abyste si ujasnili své preference, odpovězte si nejdříve na několik otázek: Co jsem ochoten obětovat své práci? Budu za prací dojíždět? Mohl bych se přestěhovat? Počítám s přesčasy? Chci kvůli rodině zůstat ve svém městě či regionu?

Jakmile jste si ujasnili očekávání, začněte hledat

  • Oslovte své známé, kteří jsou zaměstnaní v různých společnostech a mohou vám dát tip na volné pracovní místo.
  • Sledujte inzerci na pracovních portálech či v tisku, zřiďte si automatické upozornění na nové nabídky práce.
  • Oslovte personální agenturu, jako je Grafton. Agentury pracují pro své klienty, proto je potřeba reagovat na zveřejněné pracovní nabídky nebo zaslat životopis spolu s motivačním dopisem, ve kterém specifikujete oblast svého zájmu.
  • Pošlete svůj životopis přímo do společností, ve kterých byste chtěli pracovat, případně si dejte tu námahu a navštivte společnost v jejím sídle, samozřejmě s připraveným životopisem.
  • Vytvořte si svůj profil na sociální síti pro profesionály LinkedIn a vytvořte si okruh kontaktů z vašeho odvětví.

TIP: Pamatujte si, nebo si zapisujte, kde a na jakou nabídku práce jste reagovali. Je neprofesionální, když si to při prvním telefonickém kontaktu s personalistou dané společnosti nepamatujete.

Telefonický prescreening

V případě, že váš životopis zaujal, je velmi pravděpodobné, že vás bude personální oddělení společnosti kontaktovat telefonicky. Personalisté využívají telefonický prescreening, aby prověřili vaše verbální a jazykové schopnosti a zjistili něco o vaší motivaci pracovat na dané pozici. Věnujte proto tomuto telefonátu patřičnou pozornost a nepřipravte se o možnost osobního pohovoru.

Pokud vás personalista zastihne v práci nebo na rušném místě a nemůžete telefonovat, nebojte se požádat o náhradní termín. Jde přeci o to, abyste udělali dobrý první dojem, rozuměli všemu, co vám sdělí, a měli jste možnost se ptát.

Našli jste ideální pracovní nabídku, zaujali svým životopisem a dostali pozvánku k pohovoru? Teď je dobré nepolevit ve snaze uspět a dokonale se připravit na přijímací pohovor.​

Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.