marketingovy manazer

Marketingový manažer

Marketingový manažer

Marketingový manažer nebo také Marketing Manager má na starosti řízení marketingových aktivit společnosti – uvádí na trh nový produktu nebo produktovou řadu, kterou propaguje směrem k vhodným cílovým skupinám. Připravuje a realizuje marketingovou strategii, řídí jednotlivé složky marketingového mixu (produkt, cena, distribuce a marketingová komunikace), jedná s dodavateli služeb (reklamní agentury, PR agentury, společnosti provádějící marketingový výzkum) a případně řídí i svůj tým marketingových specialistů.

Druhy pozic a platové ohodnocení

Nabízíme pozici Marketingový manažer a specifičtější pozice se zaměřením na různé druhy médií (např. na internetový marketing, na ATL, na sociální sítě) nebo na různé obchodní segmenty (B2B, B2C, automotive, FCMG a jiné).

Plat marketingového manažera začíná přibližně na 30 000 Kč měsíčně, ale čím více zkušeností a prokazatelných výsledků má za sebou, tím jeho plat stoupá. Podle výzkumu personální agentury Grafton z roku 2014 může dosáhnout až na 90 000 Kč, a to nejpravděpodobněji v Praze a v Ústí nad Labem.

Marketingový manažer – obvyklé požadavky

  • VŠ vzdělání se zaměřením na marketing nebo komunikaci.
  • 2-3letá praxe na obdobné pozici.
  • Znalost práce s nástroji MS Office a Google Analytics.
  • Prezentační a analytické dovednosti.
  • Organizační schopnosti. Odolnost vůči stresu.
  • Znalost anglického jazyka. Pokud vás zajímá, na jaké jste úrovni, vyplňte si náš jazykový test.

Proč dělat marketingového manažera?

Pokud vás láká práce v marketingu a obchodu, pozice marketingového manažera vám dá široký prostor pro realizaci. Zapojíte svoji kreativitu při návrhu marketingových strategií a využijete své organizační schopnosti, když budete muset koordinovat práci celého týmu specialistů. Zaměstnavatelé navíc oceňují svého marketingové manažera množstvím benefitů – firemním počítačem, tabletem, mobilním telefonem, množstvím vzdělávacích kurzů i bonusy za dobře odvedenou práci. Někteří dostanou k dispozici i firemní vůz a zaměstnavatelé v takovém případě navíc požadují i řidičský průkaz skupiny B.

Zvažujete pozici marketingového manažera? Kontaktujte nás. Neustále hledáme vhodné kandidáty pro zajímavé projekty.

Kontaktujte nás a ihned zjistíte, proč se vyplatí hledat práci přes personální agenturu. Nabídneme vám profesní poradenství a pomůžeme vám najít práci na míru vašim požadavkům.