hr manazer

HR manažer

HR manažer

Manažer HR má odpovědnost za chod HR oddělení a obvykle také podřízené. Nezabývá se tedy běžnou administrativou, ale o to víc času musí věnovat komunikaci s úřady či vedením společnosti a jejími jednotlivými odděleními. Odpovídá za to, jak se vybírají a školí zaměstnanci i za to, jak se o ně firma stará.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

HR manažer se zkušeností v délce do pěti let bývá zodpovědný za HR v rámci dané organizace. Spolupracuje napříč firmou při řešení a plánování personálních otázek, má odpovědnost za implementaci legislativních změn do předpisů společnosti. Komunikuje s dotčenými úřady, externími dodavateli a třeba i s odbory.

HR manažer s praxí delší pět let může vést lokální HR oddělení (jedna země, ale zpravidla více poboček/závodů), nese  odpovědnost za správnost veškerých HR procesů. Na starosti má implementaci změn v HR, vedení týmu a reporting HR řediteli/Generálnímu řediteli společnosti.  

Finanční nabídky pro HR manažery s praxí kratší 5 let začínají u 30 tisíc (Ostrava) až 50 tisíc (Praha, Brno) a dosahují  až 70 tisíc korun. HR manažeři s delší praxí můžou počítat s nabídkami od 40 do 90, respektive 110 tisíc korun (v Praze).

HR manažer - nejčastější požadavky

  • Minimálně Bc. Vzdělání, preferenčně VŠ
  • Zkušenost na pozici HR Generalist alespoň 3 roky
  • Znalost příslušné legislativy (Zákoníku práce)
  • Komunikativnost
  • Schopnost vést tým
  • Angličtina (Pokud vás zajímá, jakou úroveň má ta vaše, můžete si vyplnit náš jazykový test.)

Proč pracovat jako HR manažer

Vykonávat práci HR manažera je dobré minimálně ze dvou důvodů. Kdo tuhle práci dělá dobře, může z ní mít oprávněně dobrý pocit, protože vidí svůj podíl na dobrých výsledcích firmy. A jak je zřejmé z odstavce o mzdovém ohodnocení, jde o solidně až velmi dobře placenou pozici, která dává dobrou průpravu pro řadu dalších funkcí.

Zajímáte se o pozici HR manažera? Spojte se s námi. Stále hledáme uchazeče pro firmy v celé republice. S námi rychle zjistíte, proč je výhodné hledat práci přes personální agenturu. Nabídneme vám profesní poradenství a pomůžeme vám najít práci, kterou hledáte.

Jestli vás zajímají i jiné pozice v oblasti personalistiky, případně administrativy, můžete se podívat na naši další nabídku.