Finanční ředitel/ka, CFO

Má na starosti vedení finančního oddělení, je zodpovědný za řízení účetnictví a cash-flow společnosti a controlling, komunikaci s externími partnery a s bankovními a státními institucemi, zodpovídá za reporting vlastníkům/mateřské společnosti. Jde o nejvyšší pozici týkající se firemních financí. Tomu odpovídají požadavky na uchazeče, ale také jejich finanční ohodnocení.

Mzdové ohodnocení

Nejnižší mzdové nabídky pro finanční ředitele/ky se v tuzemsku pohybují mezi 70 000 – 90 000 korun, což je rozmezí v Hradci Králové, v Plzni je to 70 – 100 tisíc. V ostatních krajích je horní hranice mzdy vyšší. S výjimkou Plzně je tam vyšší i její spodní hranice. Nejvíce, 160 000 může získat finanční ředitel/ka v Praze, jen o 10 tisíc méně to může být v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Liberci.  

Finanční ředitel - nejčastější požadavky

-       VŠ vzdělání

-       praxe na obdobné pozici

-       výborná angličtina (otestovat si ji můžete zde)

-       znalost Excel, SAP/Oracle BI/SI

-       znalost legislativy

-       analytické schopnosti

-       manažerské dovednosti

-       zkušenost s vedením týmu

Proč pracovat jako finanční ředitel/ka

Finanční ředitel/ka je respektovaná pozice v nejvyšším managementu společnosti s velkou mírou odpovědnosti i výrazně nadstandardním finančním oceněním, obvykle doplněném dalším systémem výhod, včetně možnosti dalšího vzdělávání. Tato funkce nabízí také velký prostor pro osobní realizaci.

Zajímáte se o pozici finančního ředitele/ky? Kontaktujte nás. Stále hledáme uchazeče pro firmy v celé republice. S námi rychle zjistíte, proč je výhodné hledat práci přes personální agenturu. Nabídneme vám profesní poradenství a pomůžeme vám najít práci, kterou hledáte.

Naši nabídku volných pozic v oblasti bankovních a finančních služeb si můžete prohlédnout zde.