financni manazer

Finanční manažer

Finanční manažer

Finanční manažer odpovídá za ekonomickou stabilitu a trvalý růst společnosti. Jeho finanční tým vede účetnictví společnosti, eviduje její movitý i nemovitý majetek. Finanční manažer úzce spolupracuje s generálním ředitelem, zpracovává a projednává roční plán, který obsahuje rozpočet, předběžné odhady tržeb a průběžně tento plán reviduje. Nese komplexní odpovědnost za oblast financí společnosti a risk managementu, aktivně se podílí na definici obchodní strategie. Podmínkou je výborná orientace v předpisech v oblasti účetnictví, daní, práva v oblasti financí i výborné komunikační a argumentační schopnosti.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení
Při pozici finančního manažera / ředitele záleží na tom, pro jakou velkou společnost se rozhodnete pracovat - čím větší firma, tím větší tok peněz a samozřejmě větší zodpovědnost. Firmy s vysokými obraty vyžadují kandidáta s dlouhodobou praxí, dobrými výsledky a často mezinárodními zkušenostmi. V případě, že máte za sebou minimálně 3-letou praxi na obdobné pozici, můžete počítat se mzdou zhruba od 50 000 Kč do 110 000 Kč, jako zkušený kandidát se 4-letou praxí ve velké mezinárodní společnosti můžete očekávat ohodnocení zhruba od 70 000 Kč výše.

Finanční manažer - nejčastější požadavky
• VŠ vzdělání v ekonomické nebo finanční oblasti
• Několikaletá praxe na obdobné pozici
• Schopnost vést tým lidí a komunikovat
• Schopnost efektivně pracovat pod velkým tlakem
• Výborné argumentační předpoklady pro vyjednávání s managementem a státními institucemi
• Komunikativní úroveň angličtiny či jiného cizího jazyka
• Schopnost reprezentovat firmu
• Znalost mezinárodních účetních standardů

Proč pracovat jako finanční ředitel
Oblast finančních služeb patří mezi nejstabilnější a finanční ředitel představuje klíčovou pozici v každé firmě. Zkušených uchazečů v této oblasti je málo, proto mají velkou šanci uspět a kariérní postupovat vpřed. Čím je inzerována pozice náročnější, tím je výběr menší - pokud vyhovíte přísným kritériím, váš zaměstnavatel vám kromě nadstandardního platu nabídne další sociální a motivační výhody: flexibilní pracovní dobu, příspěvek na pojištění a stravování či vzdělávací kurzy.
Chcete se ve své profesi posunout dál? Obraťte se na nás. Hledáme kvalitních kandidátů pro renomované společnosti v Čechách i v zahraničí.