technolog

Technolog

Technolog

Technolog odpovídá za technologické parametry výroby, stanovuje závazné technologické postupy a koordinuje veškeré činnosti související s technickou přípravou výrobního procesu. Dobrý technolog se v podniku snaží o zefektivnění výroby – o rychlejší a levnější výrobu při zachování co nejvyšší kvality. Na starosti má i související dokumentaci technologických standardů. Můžeme se se setkat i s názvem pozice  „Procesní inženýr“.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení

Nabízíme pozice Technolog (Senior/Junior), Výrobní technolog, Technolog Polymery, Technolog nástrojárny, Průmyslový technolog, Technolog obrábění, Elektro Technolog, Technolog Strojírenství, Technolog vstřikování plastů, Vývojový technolog CNC a mnoho dalších specializovaných technologických pozic. Mzda technologa začíná na přibližně 25 000 Kč měsíčně, s 3-5 lety zkušeností se pohybuje mezi 40 až 60 000 Kč.

Technolog – obvyklé požadavky

  • VŠ vzdělání technického směru se specializací na specifické materiály a výrobní procesy
  • Praxe s projektovým řízením ve výrobní společnosti
  • Zkušenosti s implementací tzv. štíhlé výroby (lean manufacturing)
  • Znalost minimálně 1 světového jazyka, především angličtiny a němčiny (automobilový průmysl)
  • Znalost softwaru a řídicích systémů využívaných při výrobě v konkrétním podniku

Proč dělat technologa?

Práce v engineeringu či ve výrobě a provozu přináší vysoké platové ohodnocení a širokou možnost uplatnění. Po odbornících na výrobu je velká poptávka především v automobilovém průmyslu, a to napříč všemi regiony. Mezi nejžádanější specializace patří technolog vstřikování plastů nebo technolog svařování. Zaměstnavatelé očekávají zájemce, který je připraven strávit na pozici technologa minimálně 4 roky. Za to nabízejí benefity ve formě odborných školení a různorodých příležitostí, jak si zlepšit či rozšířit kvalifikaci.

Zvažujete změnu práce? Kontaktujte nás. Neustále hledáme dobré kandidáty pro zajímavé projekty.