projektovy manazer

Projektový manažer

Projektový manažer

Úkolem projektového manažera je sestavit a vést tým, který má realizovat konkrétní projekt. Rozděluje projekt na jednotlivé úkony, dohlíží na jejich úspěšné plnění, stanoví a aktualizuje časové odhady, možná rizika a průběžně podává reporty o tom, jak projekt postupuje. Vhodný kandidát by měl být vysokoškolsky vzdělaný, důležité jsou výborné analytické schopnosti, logické uvažování a znalost projektové metodologie. Pro tuto vedoucí pozici potřebujete mít také argumentační a komunikační předpoklady, dobrý odhad na lidi, týmového ducha a výrazné organizační schopnosti.

Druhy pozic a mzdové ohodnocení
V případě projektového manažera záleží hlavně na tom, v jaké oblasti se budete pohybovat. Může jít o pozici ve výrobní či poradenské společnosti nebo například v bance. Obecný popis těchto pozic bývá podobný, ale v praxi se náplň vaší práce i mzda budou podstatně lišit podle toho, pro jakou společnost se chystáte pracovat. Podle zkušeností a délky praxe začíná finanční ohodnocení projektového manažera zhruba na 35 000 Kč, ale může být i několikanásobně vyšší.

Projektový manažer - nejčastější požadavky
• VŠ vzdělání
• Zkušenosti v konkrétní oblasti (např. bankovní, poradenský či výrobní sektor)
• Dlouhodobá praxe na obdobné pozici doložená referencemi na výsledky projektů
• Analytické schopnosti
• Schopnost organizovat a vést tým lidí
• Efektivní řešení úloh a orientace na dosahování výsledků
• Aktivní znalost angličtiny, případně dalších cizích jazyků
• Iniciativa a samostatnost

Proč pracovat jako projektový manažer?
Vedení projektů vám jako projektovému manažerovi umožní uplatnit své mimořádné schopnosti a vytrvalost. Tato pozice se hodí pro člověka, který dokáže improvizovat, rychle se rozhoduje a vidí problém v širších souvislostech. Takovým uchazečům jsou firmy ochotny kromě jiných benefitů nabídnout nadstandardní plat a reálnou možnost budovat si kariéru v dynamickém, často mezinárodním prostředí.
Hledáte pozici, která vám sedne jako ulitá? Kontaktujte nás. Možná právě vy jste ideálním kandidátem pro některý ze zajímavých projektů v našem portfoliu.