Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Zmíněná praxe ale není jediným problémem, který vytváří rozžhavený pracovní trh. „V některých regionech už můžeme hovořit o turistice za náborovým příspěvkem. Lidé zůstanou po dobu tří měsíců, dají si vyplatit náborový bonus a odejdou,“ upozorňuje Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment. Náborový příspěvek za nastoupení do práce nabízejí společnosti, aby přilákaly nové uchazeče.
Celý článek naleznete zde.