Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Firmy své zaměstnance stále nejčastěji motivují stravenkami, ti však o ně až takový zájem nemají. Raději by uvítali možnost vzdělávat se v cizích jazycích či finanční přilepšení ve formě platů navíc nebo pravidelných finančních bonusů.
Ukázal to průzkum personální agentury Grafton Recruitment, do kterého se letos v létě zapojilo 2286 zájemců o práci. Podle něho se představy uchazečů o tom, jak by chtěli být motivováni, a skutečná nabídka benefitů zaměstnavateli, ale často rozcházejí.
Více v celém článku zde.