Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Čeští pracovníci mění svého zaměstnavatele méně často než například v USA či na západ od našich hranic. Pokud mohou, raději zůstávají v jedné firmě dlouhé roky. Přitom jejich kariéře by prospělo, pokud by jednou za čtyři roky práci změnili. Vyplývá to z šetření personální agentury Grafton Recruitment.
I když nedávný průzkum agentury na téma pracovních preferencí Čechů ukázal, že čeští zaměstnanci považují za nejrozumnější období pro změnu práce šest let, odborníci z oblasti lidských zdrojů se shodují na období kratším.
Více informací v článku zde.