Spokojenost zaměstnanců klesá. Téměř 60% lidí odchází kvůli špatné atmosféře v práci
Praha 9. června 2026 - Přestože 69 % zaměstnanců v Česku vnímá svou práci pozitivně, jejich celková spokojenost meziročně mírně klesla.
Do toho se navíc promítá i každoroční výpadek sezonních prací. „Do evidence Úřadu práce se tak ve větší míře hlásí například zemědělci a stavební dělníci a pak i lidé, kterým na konci loňského roku skončily termínované pracovní smlouvy a dohody,“ říká Jitka Kouba, marketingová ředitelka Grafton Recruitment. Tito zaměstnanci se ale tradičně vracejí do práce začátkem jara.
Celý článek si můžete přečíst zde.