Jak čtou životopis personalisté

Není tajemstvím, že personalisté čtou váš životopis jen velmi zběžně. Některé studie uvádějí, že se věnují životopisu 10 až 20 sekund. Až 80 % tohoto času věnují nejčastěji několika málo bodům.

Které části vašeho životopisu zaujmou nejvíce:

  • jméno
  • období působení na předchozí pracovní pozici
  • současná pozice a název firmy, v níž pracujete
  • období působení v současném zaměstnání
  • název pozice a název firmy v předešlém zaměstnání
  • vzdělání

Zbytek času věnují personalisté skenování klíčových slov, která souvisí s otevřenou pracovní nabídkou.

Tipy pro životopis absolventa

Je přirozené, že jako absolvent nebudete v životopise uvádět 10 let praxe ve svém oboru. Naproti tomu je potřeba zmínit jakékoli pracovní zkušenosti získané během studia, dobrovolnické aktivity, projekty, do kterých jste se na škole zapojili mimo učební plány, zahraniční stáže, atd. Všechny tyto aktivity poukazují na to, že jste aktivní, zodpovědní a máte pozitivní přístup k práci.

Absolventský životopis je první a poslední, ve kterém se zaměřujete na vaše vzdělání. Proto uveďte nejen název školy, ale i specializaci, název, cíl a stručný výsledek vaší diplomové, bakalářské nebo závěrečné práce. Nezapomeňte ani na studijní ocenění. Všechny tyto informace vás mohou odlišit od konkurence.

Pro bezchybně napsané CV se inspirujte naším návodem jak napsat strukturovaný životopis.

Tipy pro životopis seniora

Po řadě let praxe už není nutné klást tak velký důraz na vzdělání, ale naopak právě na vaše pracovní zkušenosti. Chcete se inspirovat životopisem, který sestavovali sami zkušení personalisté? Stáhněte si vzor strukturovaného životopisu.

Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.