Propojení...

W1siziisimnvbxbpbgvkx3rozw1lx2fzc2v0cy9ncmfmdg9ulxjly3j1axrtzw50l2pwzy9iyw5uzxitzgvmyxvsdc5qcgcixv0

Jak reagovat na inzerát e-mailem?

Jak reagovat na inzerát e-mailem?

E-mail je dnes asi nejčastějším komunikačním prostředkem, proto neuděláte chybu, když s potenciálním zaměstnavatelem budete komunikovat právě jeho prostřednictvím. Doporučujeme však osvojit si několik pravidel.

Žádné hromadné e-maily
Při zasílání žádosti o přijetí do zaměstnání pište každému zaměstnavateli zvlášť. Hromadné e-maily, i když jsou nejrychlejší, zbytečně rozkryjí vaše karty. Jednak je vidět, kde všude se o zaměstnání ucházíte, jednak nedocílíte pocitu jedinečnosti, který je žádoucí. Každý e-mail, nebo chcete-li, průvodní dopis, by měl navíc být přizpůsoben dané fi rmě a pozici, na kterou se hlásíte.

Vhodná odesílací adresa
I odesílací adresa o vás ledacos schopnému personalistovi napoví. Vhodné nejsou ani příliš osobní adresy typu kotatko@seznam.cz, ani adresy fi remní, respektive adresy stávajícího zaměstnavatele. Pro účely komunikace s potenciálními zaměstnavateli proto doporučujeme založit konvenční soukromou adresu typu jmeno.prijmeni@seznam.cz.

Nezapomínejte na předmět
V e-mailové zprávě nikdy nezapomeňte vyplnit předmět zprávy. Nejlepší je, když do něj napíšete název inzerované pracovní pozice, na kterou reagujete. Dle toho se pak bude personalistovi lépe v poště orientovat.

Průvodní dopis v těle, životopis v příloze
Do těla e-mailové zprávy napište stručný průvodní dopis. Ten by měl obsahovat kromě oslovení a kompletních kontaktních údajů (jméno, adresa, e-mail, telefon) i informace o tom, o jakou pracovní pozici se chcete ucházet a proč. Vhodné je adresáta upozornit, že přílohou posíláte svůj profesní životopis.

Životopis
Své profesní CV posílejte nejlépe ve wordu. Celý dokument by měl být také zřetelně pojmenován. Například CV_jmeno_prijmeni.doc. Při pojmenovávání dokumentu nejlépe nepoužívejte diakritiku. Do pravého horního rohu životopisu je vhodné vložit vaši fotografi i, která by však měla být aktuální, barevná a především ryze formální – například jako pro občanský průkaz či cestovní pas, není to však povinností. Fotka z výletu nebo večírku by nemusela zapůsobit zrovna nejlépe. Jiné obrázky jako například skeny dokumentů či vysvědčení již do životopisu nevkládejte. Tyto podklady se obvykle předkládají až na osobním pohovoru.