Propojení...

Hlavní účetní - převod účetnictví do Prahy

Lokalita Prague
Druh pozice Plný úvazek
Zveřejněno před asi 1 měsícem
Kontaktní osoba Melasová Veronika
Referenční číslo 20-28-245855

Popis pozice

O SPOLEČNOSTI

  • Americká společnost, s centrálou v USA, Argentině a České Republice. Společnost se zabývá výrobou umělých sladidel a ochucovadel a je jedničkou na trhu v Anglii, USA a Francii.
  • V ČR otevřeli vlastí přímou výrobu v roce 2008. Společnost má minimální fluktuaci, většina zaměstnanců tam pracuje od roku 2008.
  • V současné době migrují procesy z USA a Švýcarska do Prahy kde budou zakládat nové Shared Service Centrum.
  • Bude se jednat o malé SSC, s komplexními účetními procesy a controllingem, výhledově kolem 15 lidí.

O POZICI
  • Podílení se na převodu účetnictví do Prahy, vycestování do USA nebo Švýcarska za účelem přebraní procesů a zaškolení
  • Lokální implementace v Praze
  • Zpracování měsíční, kvartální a roční uzávěrky
  • Metodické řízení účtování a navazujících procesů v souladu s platnou legislativou - US GAAP
  • Spolupráce na Controllingu
  • Spolupráce s auditory při vykonávání pololetního a ročního auditu
  • Správa nákladových rozpočtů a příprava rozpočtu
  • Spolupodílení se na vytváření, aktualizaci a administraci interních účetních směrnic dle SOX a COSO

Požadavky

PROFIL KANDIDÁTA
  • VŠ vzdělání ekonomického zaměření
  • 3 - 5 let zkušeností v oblasti komplexního účetnictví
  • Znalost US GAAP
  • Plynulá angličtina podmínkou

VÝHODY:
  • Znalost systémů SAP a Concur
  • Zkušnost s převodem účetních procesů
  • Znalost francouzštiny

Benefity

  • 5 týdnů dovolené
  • Penzijní připojištění – příspěvek zaměstnavatele ve výši min. 600 Kč měsíčně
  • Příspěvek na studium a na jazykové kurzy
  • Program pomoci zaměstnancům - SOS linka
  • BENEFITY a.s. – elektronické karty na čerpání služeb
  • Odměny pro nejlepší zaměstnance
  • Příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě
  • Příspěvek na pojištění odpovědnosti za škodu
  • Nadstandardní zdravotní program
  • Relaxační koutek
  • Firemní akce
  • Nepeněžní plnění k odchodu do starobního důchodu v hodnotě 1000 Kč
  • Nepeněžní plnění k životnímu jubileu 60 let v hodnotě 2000 Kč
  • Dny zdravotní prevence (2 dny v roce pro věkovou kategorii 50+)
  • Příspěvek firmy na odvykání kouření
  • Odměna pro zaměstnance, který doporučí vhodného kandidáta
  • Příspěvek na dětský tábor ( do vyčerpání rozpočtu)

Více podobných pozic naleznete na www.grafton.cz/cs/job-search?disciplines=business-services

Multilingual | Finance a bankovnictví | Účetnictví | Finance SSC | Účetní | Specialista | Finance | Senior | SAP | Samostatná | Accounts payable | GAAP | US-GAAP | Reporting | Bookkeeper, accountant