Pomoc

Jak se dá pomoci?

Šijme roušky

Vznikla skupina Praha a Střední Čechy šijí roušky skupina dobrovolníků, která se rozhodla podpořit šití roušek v Praze pro organizace, které je potřebují. Zajišťují přijímání materiálu včetně desinfekce, předání dobrovolníkům k ušití roušek a jejich doručení na místa, kde jsou nejvíce potřeba.
Na adrese DameRousky.cz najdete interaktivní mapu celé ČR, která propojuje poptávku po rouškách s nabídkou. Najdete na ni, kde se u vás v okolí šije, kdo nabízí materiál a kdo nutně shání roušky.

Obědy pro složky IZS

Známí kuchaři rozjeli solidární iniciativu Vaříme nepostradatelným na podporu hasičů, záchranářů a městských policistů. Podpořte je s námi!

Dobrovolníci spojte se!

Dostat dobrovolníky tak, kde jsou třeba, pomáhá nová platforma Pomuzeme.si.

Studenti sázejí stromy

Státní podnik Lesy České republiky nabídl studentům, kteří mají nyní přerušenou výuku, práci na obnově lesů po kůrovcové kalamitě. Brigádníci dodržují vládou nařízená opatření a pracují v malých skupinkách, s odstupem, se zakrytým nosem i ústy.

Sbírka na ochranu těch nejohroženějších

Nadační fond pomoci pořádá sbírku pro domovy, které pečují o seniory. Pojďme společně babičky a dědečky před koronavirem ochránit.