Finance a bankovnictví

Práce v oblasti financí a bankovnictví – vývoj, trendy platy

Oblast financí a bankovnictví v uplynulých dvou letech zaznamenala jistou stabilizaci v rámci nabídek pracovních pozic. Zájem zaměstnavatelů se soustředí především na vyhledávání kvalitních uchazečů na pozice samostatných účetních, finančních analytiků a manažerů, nebo pak na možnost, jak zatraktivnit a tím snížit fluktuaci na pozicích osobních bankéřů.

Situace v oboru

Zaměstnání ve finančním sektoru láká velké množství lidí, kteří jej spojují se stabilitou, nebo s možností nadstandardní mzdy. V tomto sektoru je stále vysoká poptávka po kandidátech ovládajících angličtinu, popřípadě další jazyky jako např. němčinu, francouzštinu, italštinu, holandštinu a severské jazyky.

Podle údajů, které má naše společnost Grafton Recruitment k dispozici za uplynulé roky, stále přetrvává vysoká poptávka po kandidátech na pozice samostatných účetních se znalostí cizího jazyka. Ti, kteří mají výbornou znalost angličtiny, získávají pracovní nabídky až o 10 000 Kč vyšší než Ti, kteří mají stejnou praxi, ale neovládají žádný cizí jazyk.

Zájem o kandidáty přetrvává také na pozice mzdových účetních a opět zde narážíme na znalost angličtiny, která je dnes skoro nutností.

Dalšími atraktivními pozicemi díky různorodosti společností na českém trhu jsou např. finanční analytici a kontroloři.  Na tzv. „startovních“ pozicích je pro kandidáty lákavá možnost růstu do manažerské úrovně, ale hlavně dále možnost se učit novým věcem a neustále se vzdělávat v oboru.

Oblast auditu se liší, ať už zkušenostmi daných kandidátů, tak např. jejich vzděláním, myslíme tím např.  certifikacemi získanými v auditorském světě. Každá společnosti hledá své odborníky, a tak je někdy velice těžké najít správného kandidáta.

Pracovní trh si žádá kvalitní kandidáty a to jim oplácí jistou flexibilní pracovní dobou, nebo investicemi do dalšího vzdělávání. Kandidáti mohou očekávat jistotu a zázemí, pokud jsou i oni loajální ke své společnosti

Poptávka zaměstnavatelů

-       Přetrvává zájem o samostatné účetní se znalostí anglického jazyka

-       Častokrát se klade důraz na VŠ vzdělání, nejlépe ekonomického směru

-       Pokud se jedná o specializovanou pozici, je důležité, jaké další vzdělání v oboru může kandidát nabídnout (certifikáty, osvědčení a další)

-       Vítána je schopnost zpracovat velký objem dat – doopravdy ukázat své analytické myšlení a s tím související výborná práce s Excelem

TOP 6 pozic vypisovaných u personální agentury Grafton

  • Účetní
  • Mzdová účetní
  • Finanční analytik
  • Finanční kontrolor
  • Finanční manažer
  • Finanční ředitel, CFO
  • Osobní bankéř

Pokud chcete pracovat v oblasti bankovnictví a financí, prohlédněte si aktuální nabídku volných pozic  personální agentury Grafton. Zorientujete se na trhu práce, načerpejte tipy, jak uspět u pohovoru i další praktické rady v naší kariérní zóně, nebo kontaktujte přímo naše konzultanty, kteří vám pomohou najít pro vás tu nejvhodnější pozici.